Меган Маркл го одработи својот прв службен ангажман во САД

16 јули, 2020
асдџ

Не беше дозволено да се меша во светските работи и прашања и да се приклучи на организации како што се ООН, додека таа беше постојана членка на британското кралско семејство, но затоа Меган Маркл сега влезе во својата земја. Војвотката од Сасекс со големо задоволство ја прифати поканата да учествува на мотивациска конференција за млади жени. Таа се појави на виртуелната сцена како еден од официјалните говорници, заедно со Мишел Обама, Хилари Клинтон и нејзината голема пријателка Пријанка Чопра Џонас.

tportal

„Сите оние што се во позиција на моќ, од владеењето на правото до светските лидери – сите овие луѓе зависат од вас повеќе отколку што некогаш ќе зависите од нив. И запомнете, тие го знаат тоа многу добро! ’, Меган Маркл ги охрабри младите преку нејзиниот страствен говор, а потоа рече дека клучот за успехот е секогаш во сочувството, а не насилството. „Сочувството не значи дека не треба да чувствуваме лутина и огорченост кога ќе видиме остра неправда околу нас – секако дека треба. Но, ве предизвикувам да го проширите тоа чувство. Далај Лама рече: „Сочувството е радикализам на нашето време“, рече 38-годишната Меган, меѓу другото.

Meghan Markle
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi