Меган загрижена за психичкото здравје на Арчи

11 јули, 2020
jkm,


Кога го шокираа светот оваа година со својата одлука да го напуштат кралството, да се откажат од кралските должности и да „избегаат“ на друг континент, 38-годишната Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, планираа помирен, семеен живот со нивниот малолетен син. едногодишниот Арчи, далеку од очите на папараците. Сепак, сега Меган призна дека е загрижена за менталното здравје на Арчи, односно дека ќе му недостасуваат емоционални и социјални вештини поради изолација и слава, пишува Дејли Меил.


Имено, нејзините пријатели откриле дека Меган е загрижена поради фактот што малиот Арчи нема доволно интеракција со другите деца и заради тоа би сакала да им се приклучи на групите во кои учествуваат и други мајки и нивните деца. „Меган изјави дека Арчи мора да научи емоционални и социјални вештини и дека мора да комуницира со други деца, не само со возрасните“, изјави извор близок до семејството за медиумите.

Таа смета дека би било идеално за неа и Арчи да се приклучат на собирите на мајките со децата неколку пати неделно. Би било можност Арчи да игра со други деца на негова возраст и со тоа да го развие мозокот “, рече изворот, но исто така додаде дека Меган е многу вознемирена затоа што смета дека е невозможно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris