Милијардерот и лето ужива на Јадранското море: Роман Абрамовиќ е заебележан како шета низ Дубровник, каде запловил со луксузната јахта

1 август, 2020
roman a

Рускиот тајкун и сопственик на Челзи, Роман Абрамович е во Дубровник, иако тешко дека би го забележале ако се случило да поминете покрај него. Роман не го привлече вниманието на минувачите на кој било начин, без помпа и гламур, кој обично секогаш оди со ВИП светските лица, посетата на овој важен гостин во стариот хрватски град беше засенета.

Хрватските медиуми потсетуваат дека Роман, исто така, прошетал низ Дубровник пред четири години, кога пристигнал во пристаништето како император, со својот супер брод, јахтата „Eclipse“, во која може да се сместат 30 лица, имал 70 членови на екипажот, три хеликоптери, дури и диско клуб, оклопно стакло, два базени, велнес центар и анти-ракетен штит.

Се претпоставува дека и овој пат тој пловел на јахта кон Дубровник, кој е пуст како никогаш порано заради пандемијата од вирусот Корона, па непрепознатливиот Абрамович секако имал мирна прошетка и помалку погледи насочени кон него.

Дури и ако некој го погледнеше, тешко ќе заклучи „на прв поглед“ дека тој е познат руски милијардер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris