Минатото на ќерката на Џо Бајден обвиено во мрачна тајна: Ешли имала проблеми со дрога, а била скршена од смртта на нејзиниот брат…

17 ноември, 2020
310849_234367-profimedia0315914161-ff_ff

Јавноста во Америка, но и ширум светот ја запозна додека нејзиниот татко беше вршител на должноста потпретседател на САД, во администрацијата на Барак Обама. Новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден ќе положи заклетва на функцијата на 20 ноември, а во тој момент ќе биде придружуван од неговата сопруга Џил Бајден и нивната ќерка Ешли, како и неговиот син Хантер од првиот брак.

<p>Ivanku Tramp će na mestu prve ćerke zameniti Ešli Bajden, jedino dete Džil i Džoa Bajdena.</p>

Ешли Бајден ќе стане новата американска „прва ќерка“, која на тој начин ќе ја наследи Иванка Трамп. Ешли пораснала опкружена со политика и под будното око на браќата Хантер и Бо, кои починаа од рак во 2015 година. Хантер и Бо се синовите на Бајден што ги имаше со Нил, која почина во сообраќајна несреќа во 1972 година заедно со нивната ќерка Наоми. Американските медиуми претпоставуваат дека Џил, која е почитувана професорка, не планира да се откаже од успешната кариера и дека 39-годишната Ешли ќе го заземе своето место на светската сцена по инаугурацијата.

<p>Ivanku Tramp će na mestu prve ćerke zameniti Ešli Bajden, jedino dete Džil i Džoa Bajdena.</p>

Ешли досега не беше во центарот на вниманието затоа што не беше подготвена за тоа, и не покажа никаква волја. Кога Џо беше потпретседател за време на мандатот на Барак Обама, таа имаше некои проблеми и не се истакна. Но, сега ќе се освести како Првата ќерка, а таа функција во новата администрација ќе биде исто толку важна како и претходната. Иванка имаше своја канцеларија, го обиколи светот во друштво на нејзиниот татко, имаше големо влијание врз него и успеа да склучи неколку важни зделки. На некој начин, тоа беше десната рака на татко и. Тоа може да го очекувате и од Ешли – изјави за медиумите извор од Вашингтон.

<p>Ivanku Tramp će na mestu prve ćerke zameniti Ešli Bajden, jedino dete Džil i Džoa Bajdena.</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi