На 52 години изгледа како да има 30. Вака Џулија Робертс ја одржува својата линија

29 јули, 2020
сдфдсфсдф


Врз основа на нејзиниот изглед, никогаш не би рекле дека ја гази шестата деценија. Џулија Робертс успешно им пркоси на годините и изгледа подобро со секоја нова. Таа вели дека сето ова е резултат на рутина што не се откажува со години. „Генетиката може да влијае на тоа како старееме, но она што е многу поважно се нашите навики“, рече таа. Еве ги правилата што ги следи, дури и на 52-годишна возраст, изгледа феноменално:

Умереност и хидратација

Таа не е поддржувач на ригорозни диети, но е многу внимателна за тоа што го внесува во своето тело. Никогаш не изгладнувала, но од време на време изземала закуски и слатки од менито за да го одмори телото и да го исчисти од токсините. „Ако жената сака да изгледа убаво, таа мора да јаде паметно“.

View this post on Instagram

💖☀️💖☀️💖

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

Покрај здравата и урамнотежена исхрана, нејзиниот совет за сите е да бидат смирени, среќни, да му обезбедат на телото квалитетен сон и да пијат доволно вода. “Кога телото е доволно хидрирано, функционира многу подобро и кожата изгледа подобро. Неверојатно е како таквата едноставна работа може драстично да влијае на состојбата на целото тело”.

Тонирана крема со заштитен фактор

Познато е колку се штетни сончевите зраци на кожата ако подолго време сме изложени на нив, така што Џулија не прескокнува да нанесува крем со заштитен фактор. „Во тие денови кога немам снимање, нанесувам затемнет крем со заштитен фактор. На тој начин, мојот тен е рамномерен и заштитен од лоши влијанија“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi