Најголемите фобии на познатите личности: Кијану Ривс се плаши од мрак, Џони Деп од кловнови…

10 декември, 2020
105445_dzoni-dep_ls


Некои може да изгледаат бесмислени, но славните не ги кријат своите фобии. Можете ли да верувате дека познатата Мерилин Монро се плашеше од јавни настапи?

Страв од мракот

Холивудскиот заводник Киану Ривс има страв од мракот. Во оваа категорија му се придружува и актерката Меган Фокс, која покрај темнината, има и страв од хартија. Толку многу што кога ја учи сценариото тој не сака да го допира.

Страв од кловнови

Дали сте запознати со тоа колку Џони Деп не ги сака? Актерот страда од кулофобија – ирационален страв од кловнови, а во една прилика рече дека „овие шарлатани се измислени и маскирани, така што не може да се знае што се крие зад нивната психопатска насмевка“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi