Најскапите подароци што ги добиле познатите ѕвезди!

25 декември, 2020
bijonse-viktorija-dzenifer-830x0


Познатите често докажуваат колку им е „длабок“ џебот, а ова се најбизарните подароци што си ги дале едни на други.


Многу познати холивудски личности сакаат да ги изненадат своите сакани со скапоцени подароци, а некои од нив купуваат толку скапи божиќни подароци што стануваат бизарни.

Имено, има долг список на познати личности кои трошеле пари во минатото, а ова се најинтересните примери меѓу славните.

Кога ѕвездите претеруваат со подароци, првата асоцијација е со фудбалерот Дејвид Бекам, кој пред 15 години за Божиќ на сопругата и остави чанта со дијаманти во вредност од 121.129 американски долари под нејзината елка, како и новиот Ролс Ројс пред вилата вреден 323.000 американски долари.

Холивудскиот козметичар Бен Афлек и купи на својата поранешна сопруга Џенифер Гарнер прескап дијамантски прстен од 7 карати, додека на својата поранешна свршеница и латино дивата Џеј Ло и купи тоалетна школка обложена со дијаманти, рубини и сафири, чинејќи 105.000 американски долари.


„Џенифер е моја принцеза и го заслужува само најдоброто, дури и кога станува збор за тоалетот“, рече тогаш Бен.

Англискиот актер Џуд Ло и дал пијано на својата поранешна свршеница Сиена Милер, а потоа на нејзиниот прстен ставил сафир вреден 161.500 долари. Иако беше многу дарежлив, Џуд ја изневери Сиена неколку пати, па таа врска се расипа.

Една година Парис Хилтон (37) си купи подарок за Божиќ, односно розов „Бентли Континентал ГТ“ вреден 285.000 долари, чиј контролен панел е покриен со дијаманти, а денес сличен има и најмладата милијардерка на светот, Кајли Џенер.

Американската дива Бијонсе на сопругот му купи луксузен автомобил „Бугати“ вреден 2 милиони долари, што е можеби еден од најскапите подароци досега, додека тој и купи торба Хермес Биркин во вредност од 350.000 американски долари.

Потоа, на својата ќерка Блу Ајви и купија кукла од 60 000 долари, во која има дијаманти, бело и жолто злато, што е еден од најскапите и најбизарните подароци што славните им ги дадоа на своите деца.

Боксерот Мајк Тајсон на својата поранешна сопруга Робин Гивенс и подари златна када вредна два милиони долари, а овој подарок отсекогаш се карактеризирал како „фрлање пари“.

Ник Кенон и купи Ролс Ројс за Божиќ на својата поранешна сопруга Мараја Кери кој чини 400 000 американски долари, а таа за овој празник добива нови милиони долари секоја година поради авторското право на песната „All I Want For Christmas“.

Таткото Тори Спелинг и купи на својата ќерка лажен снег вреден 2 милиони долари, со цел да добие впечаток на „бајка за снег“ во Калифорнија. Истото го повтори и во 2009 година и на своите деца им покажа снегулки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris