Не сакаше слава: На нивната свадба, сите гледаа само во неа, а вака живее таа денес!

2 мај, 2020
Pipa-Midlton

Кога Кејт Мидлтон се омажи за принцот Вилијам пред девет години, на многумина им падна во очи нејзината помлада сестра Пипа. До ден-денес оваа членка на британското високо општество за многумина е заинтригирачка.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја слават својата деветта годишнина од свадбата. Пред девет години, светот го воодушеви младиот пар, а особено Кејт – кој стана војвотка од Кембриџ тој ден. Идеална за кралското семејство, но и за британскиот народ, кој ја обожава Кејт денес исто како и кога се омажи за принцот Вилијам пред девет години. Во меѓувреме, тие станаа родители на три деца и го одржуваа својот брак среќен и стабилен.

Славата не ја интересираше

Но, целото внимание тој ден го украде друг член на семејството Мидлтон. Поради нејзиниот изглед, помладата сестра на војвотката преку ноќ стана меѓународна ѕвезда на медиумите. Многумина тогаш сакаа да ја видат како девојка на принцот Хари, но тоа не се случи. Пипа Мидлтон не беше воодушевена од нејзината новооткриена слава, таа му припаѓаше на високото општество како и да е пред нејзината сестра да се омажи за кралското семејство.

По кралската свадба, таа пишуваше колумни и обезбеди профитабилни договори

Таа се школувала во реномирани британски училишта, дипломирала на Универзитетот во Единбург на англиски јазик и литература. По дипломирањето, таа работела кратко како ПР, а потоа и менаџер на настани. По венчавката на нејзината сестра во 2011 година, Мидлтон остварила профит во бизнисот, и доби колумна во магазинот „The Spectator“, а подоцна започна да пишува за реномираниот Veniti Fer.

Долго време, се пишуваше за приватниот живот на Пипе Мидлтон. Сите се прашуваа кого би избрала оваа млада дама за животен партнер. Таа одбра богат банкар кого го запознала во егзотичниот и модерен Сент Барт. Таа скрши многу срца кога во 2016 година објави дека е предадена на Џејмс Метјус. Двојката се венча во мај 2017 година, а пред две години се роди нивниот син Артур Мајкл Вилијам.