Неколку седмици по губитокот на неговото петто дете почина и неговата мајка

15 јули, 2020
дффдгфдгдфг


Откако пред неколку недели сподели со следбениците на Инстаграм дека неговата сопруга Кимберли имала уште еден спонтан абортус, петти по ред, ѕвездата на некогаш популарната тинејџерска серија ‘Dawson Creek’, 43-годишниот Џејмс Ван Дер Бик сега откри на истата социјална мрежа и дека почина неговата сакана мајка Мелинда.


„Мелинда Ван Дер Бик 1950-2020 година. Мајка ми почина минатата недела. И покрај тоа што знаевме дека ќе дојде овој момент – и ние, всушност, мислевме дека се ќе заврши речиси пред една и пол година – сè уште бев во шок. Благодарен сум што таа повеќе не чувствува болка, тажен сум, лут сум … одеднаш и во различни моменти “, 43-годишниот Џејмс ја започна својата тажна објава.


Јас само се обидувам да го прифатам сето тоа. За илјадници деца таа беше „Госпоѓа Мелинда“, наставничка по гимнастика со големо срце, креативен дух и мантра: „Нема нешто што не можеше!“ За моите деца таа беше Баба М … магична баба со голема насмевка и подрум полн со божиќни светла. А за мене … таа беше мајка ми. Таа ми даде живот. Таа ме научи како да живеам. Ме однесе на првите аудиции. Таа веруваше во мене и ми го пренесе лудилото што беше клучно за мојот успех, но и за мојата лична среќа “, се вели, меѓу другото, во соопштението на актерот посветено на неговата почината мајка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi