Необичните имиња станаа тренд: Од Летен Дожд, се до Син Бршлен…

2 ноември, 2020
116815882-1002089026912442-2113206467270092195-n_1gTiATs

За вкусовите не се дискутира, но ова секако се едни од најчудните имиња што актерските и пејачките sвезди им ги дадоа на своите синови и ќерки. Пред неколку дена јавноста беше изненадена од италијанскиот милионер и плејбој Џанлука Ваки (53), кој на социјалните мрежи откри дека својата ќерка ја нарекол Син Ерусалим.

Но, списокот со необични имиња е долг, па ајде да одиме по ред. Трендот на необични имиња секако го следи Ким Кардашијан (39), која на својата ќерка и го даде името Норт (север)


Откако започнавме со страните на светот, можеме да продолжиме во истиот земен тон. На пример, американската пејачка Кристина Агилера (39) ја нарече својата ќерка Самер Реин, што би значело летен дожд. Ниту Бијонсе (39) и Џеј Зи (50) не штедеа материјали за името на нивната ќерка кои им дадоа дури две имиња. Неговото име е Блу Ајви, или Син Бршлен. Имено, на Бијонсе многу и се допадна тој цвет, а го виде во Хрватска на островот Хвар.


Некој сè уште има град за кој не може да престане да размислува и, секако, ако го сака толку многу, ќе ги знае сите улици и населби во него. Така, Викторија (46) и Дејвид Бекам (45) покажаа колку го сакаат градот Њујорк. Нивниот син е именуван по населбата во Њујорк, Бруклин.