Неодолива, брилијантна и неповторлива. Животни лекции кои ги научивме од Фиби Буфе

31 јули, 2020
дффф

Актерката Лиза Кудро во серијалот „Пријатели“ го донесе најлудиот карактер, но и еден од најсмешните ТВ-ликови досега. Лиза денес го слави својот 57-ми роденден, па да се потсетиме на некои нејзини подвизи, но и вредните животни лекции што не научи Фиби.

1. Чесност е најдобриот избор

Веројатно не постои ниту една епизода на „Пријатели“ во која Фиби не беше сто проценти искрена и го кажа токму тоа што и беше на памет. Без разлика дали тоа беше нејзината желба да се направи нешто или нејзините сомнежи за сексуалноста на Чендлер, Фиби секогаш го искажуваше своето мислење и никогаш не се плашеше или се срамаше да ја каже вистината. Бруталната искреност е нејзина најсилна карактеристика.

Lisa u sceni sa Šonom Penom


2. Секогаш бидете свои

Едно од најразличните алтерега на Фиби беше принцезата Конзуела Банана-Хамок, која никогаш не се плашеше да биде каква што е. Принцезата Конзуела не чувствуваше потреба да се прилагодува на социјалните норми – и тоа е одлично. Не се грижеше што мислат другите за нејзината гардероба, песни или ставови. Таа не се плашеше да зборува за своите верувања, без разлика колку и да е неортодоксна, и никогаш не дозволуваше да ја погодат страничните погледи на другите луѓе.


3. Самодовербата е сè

Не само што Фиби не се плашеше да биде своја, туку и беше горда на тоа – на добар начин. Една од најважните мудрости што Фиби ја сподели со остатокот од актерската екипа и светот, е дека најважно е да се сакате себе си од глава до пети. Без разлика дали и колку е свесна за сопствениот сексапил или за сигурноста дека сè уште не го завршила животот, Фиби им кажа на сите дека е навистина добро да се чувствувате удобно во вашата кожа и во секој момент од животот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi