Од потсмев до пофалба: Познати жени кои целосно го трансформирале својот стил!

21 декември, 2020
62005934-victoria-beckham

Да им кажевте на овие славни дами на почетокот на вашата кариера дека тие еден ден ќе бидат омилени кај модните критичари, сигурно немаше да ви поверуваат. Тие не само што не беа на списоците на најдобро облечени во тоа време, туку најчесто завршуваа на самиот врв на листата на најлошо облечени.

Нивниот стил е опишан од секакви „епитети“, од ужасни до здодевни.

Викторија Бекам се сретна со потсмев кога објави дека се фрла од пејачки во модните води. Никој не веруваше дека можат да лансираат успешна модна марка на крилјата на нивниот стар стил. Токму тоа е една од причините зошто, според сопственото признание, поранешната пејачка на групата Спајс Грлс драстично го сменила имиџот, на задоволство на модните критичари.

Соланж Ноулс, помладата сестра на Бијонсе Ноулс, отсекогаш била во сенка на музичката дива.

Во последните неколку години, таа стана вистински миленик на модните кругови благодарение на стилот што многумина го нарекуваат неспоредливо подобар од оној што го има Бијонсе.

Кети Холмс скоро и да не беше поим за одличен моден вкус за никого. Нејзините комбинации од црвените теписи беа неинтересни, а во слободното време се облекуваше подеднакво ненаметливо.

Габриел Унион е една од поновите модни миленици на критичарите, и дека ќе стане таква, веројатно може да претпостават само нејзините најголеми обожаватели.

Никол Ричи исто така направи голема стилска трансформација и стана вистинска трендсетерка. Таа исто така основа свој моден бренд „House of Harlow“, што многумина ги заборави нејзините комбинации на облека од почетокот на нејзината кариера кога беше позната како ријалити sвезда и пријател на подеднакво слабо облечената Парис Хилтон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi