ОТИШЛА НА ПОДИГАЊЕ НА ЗАДНИКОТ И ВЕДНАШ СЕ ПОЖАЛИЛА: „Луѓе, жал ми е за сè што кажав за операциите“

26 август, 2020
BeFunky-collage-15

Британката им кажала на своите пријателки дека може да ги постигнат сите резултати со одење во теретана и дека и е жал што се залагала за операциите.

Инфлуенсерката Рене Доналдсон (24) на Јутјуб објави емотивно видео во кое им се извини на следбениците за промовирање на пластична хирургија, откако доживеа компликации по бразилското кревање на задникот, пишува Дејли Меил.

Британката е следена од скоро 140.000 корисници на нејзиниот ЈуТјуб канал, а таа неодамна им се обрати на младите жени со порака да не ги менуваат телата со различни процедури и го сподели своето лошо искуство со операциите во Турција.

Таа објасни дека доживеала компликации по првата операција, по што била принудена да изврши уште две постапки за санирање на штетата.

Компликација по компликација

Имено, таа сакала липосукција во која маснотиите од стомакот требаше да се пренесат на задникот. Но, хирурзите отстраниле маснотии само од долниот дел на стомакот, а не и од горниот. Потоа започнале компликациите, поточно во левиот дел од задникот, се развила инфекција.

После три месеци, таа била повикана од клиниката да се врати за да го поправи проблемот, иако, како што вели, раните сè уште не заздравувале. Дури и по втората операција, Рене не го постигнала посакуваниот изглед, па се вратила во Турција на третата операција. После тоа, бедрото и отекло и било болно на допир.

View this post on Instagram

You see these models on Instagram and you think I want a body like this. Well you don’t get told everything don’t let social media make you want to change your whole body . Don’t let being insecure about your body make you want to change the things God gave you. I have been quite and away from social I’m not as active as I am. And that’s because I have been fighting this leg of mine the pain is out of this world and medication is the only thing stopping this pain my leg is only getting bigger and bigger i can’t even stand on that leg I put all my weight on my other leg. I have lost so much weight and the bad thigh is still getting bigger. Moral of the story it is not worth it. To those that want to do surgery spend that fucking money and get it done properly I won’t bash people that want to do it but make sure your spending more than £3500 on a bbl you pay for what you want don’t go turkey I have done this to many times and still came out botched I’ve cried myself to sleep I have been in a dark place I’m tired of going hospital I’m tired of being on tablets I’m tired of feeling like this so let this be a wake up call for those that think bbl is a easy thing I will be going away soon to one of the best surgeons in the world I didn’t care how much it cost my health is important and I will keep you all updated on my Instagram. 💔💔💔💔💔. Ps : I don’t want sympathy and I don’t care about being judge or attacked girls need to be aware and understand the field they are going into. —————————————————————————- *this content is exclusively signed with Caters News agency.

A post shared by MISS RFABULOUS (@missrfabulous) on

Таа во моментов ја чека својата четврта операција во Лондон и се надева дека нејзиното страдање ќе заврши тогаш.

„Болката ми е страшна и има денови кога воопшто не можам да шетам. Тоа е неподнослива болка и секој пат кога би се пожалила, тие би ми кажале колку е нормално “, рече Рене во видеото. Исто така, таа открила дека била контактирана од околу 20 девојчиња, чии операции исто така не биле во ред.

Фитнес наместо операција

„Ве молам, не одете на операција, ако не станува збор за живот или смрт. Што и да посакате, можете да постигнете со вежбање во теретана. Жал ми е за каква било штета и влијание што сум го предизвикала при промовирање на операциите “, додаде инфлуенсерката.

Сакаше да го крене задникот гледајќи во „совршените тела“ на девојките на социјалните мрежи. Покрај тоа, таа призна дека сметала дека ќе биде полесно да ја постигне својата цел со операција отколку со редовно одење во теретана.

„Не бев задоволна од своето тело. Бев несигурна за стомакот и маснотиите на грбот. Сакав да имам совршено тело. Гледав девојки на социјалните мрежи со совршени тела и сакав да го имам тоа. Бев премногу мрзлива за да одам во теретана, вака ми се чинеше полесно “, објасни Рене.

Таа апелираше до следбениците да изберат да одат во теретана ако сакаат да го променат своето тело. „Можеби ќе потрае подолго, но ќе се исплати. Нема да ви се допаѓа сè што гледате. Прифатете ги вашите недостатоци и сакајте се себеси “, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris