Откриена вистинската причина за нетрпеливоста помеѓу Хари и Вилијам

15 јули, 2020
Annotation 2020-07-15 134039

Несогласувањата меѓу браќата стануваат се поизразени

Нетрпеливоста помеѓу принцовите, 38-годишниот Вилијам и неговиот три години полмад брат Хари, е честа тема на бројни „шушкања“ во медиумите. Кавгите и ситните расправии ескалираа кога на почетокот на годината Хари, со својата три години постара сопруга Меган Маркл и синот Арчи, решија да го напуштат кралското семејство и да започнат нов живот – преку барата. Сепак, експертите од кралското семејство веруваат дека тоа е само „капка што ја прелеа чашата“ и дека лошите односи меѓу славните браќа започнаа уште во детството, пишува Express.

Биографот на кралското семејство, Роберт Лејси, во својата нова книга која се занимава со односот меѓу Хари и Вилијам, „Борбата на братството: Вилијам и Хари – Пријателство и кавги“, тврди дека причина за несогласувањата кои само се интензивирале со годините се – плановите за иднината .

„Овие браќа, некогаш неразделни, но сега многу далечни, се под влијание на противречностите со кои се опкружени уште од детството, но и пред да се родат: уште од лошиот брак на нивните родители“, напиша авторот во својата книга. „Конфликти меѓу наследникот и„ поштедениот “се гледаат во секоја генерација на кралското семејство, сепак, ништо изразено како сега“, додаде тој, осврнувајќи се на фактот дека Вилијам е „напишан“ како иден носител на тронот, додека помладиот Хари е еден вид резерва.

Ова е точно она што некои експерти сметаат дека е најголемата причина за „раздор“ меѓу браќата. Така, водителот Џереми Паксман, некогашен пријател на принцезата Дијана, претходно тврдеше дека проблемите започнале уште во детството. Според него, Вилијам отсекогаш бил љбоморен на својот помлад брат за слободата што ја има како „резервен“ наследник. Покрај тоа, тој тврди дека Вилијам никогаш не сакал да биде крал. ‘Околу една година пред Дијана да биде убиена, нејзината секретарка ми се јави и ние организиравме ручек. Разговаравме за децата и Дијана ми призна дека Вилијам рекол дека не сака да биде крал, на што додал Хари, „Па, ако не сакаш, јас ќе бидам крал!“.

Иако ниту Вилијам ниту Хари сè уште официјално се огласиле по ова прашање, Хари неодамна проговори за неговата врска со неговиот брат. „Имаме добри и лоши денови. Дел од оваа улога, дел од оваа работа и дел од ова семејство е многу голем стрес и, неизбежно, се случува се. Но, гледајте, ние сме браќа, секогаш ќе бидеме браќа – само сега сме на различни патеки. Сепак, јас дефинитивно секогаш ќе бидам тука за него и знам дека тој ќе биде за мене “, рече Хари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi