Ова е најнесреќниот хороскопски знак

25 мај, 2020
хороскоп

Ако им веруваме на астролизите, а судејќи според тоа што сте на оваа статија, вие им верувате, најнесреќниот хороскопски знак е Близнаци.

Тие едноставно не можат да добијат шанса, ретко кога работите одат според нивниот план.

Ајде да го опишеме сосема јасно – додека го гледаат прозорецот од куќата, надвор е сончево и топло. Штом ги облечат чевлите и го преминат прагот, одеднаш започнува да врне дожд.

По Близнаци, среќа нема ниту Водолијата. Во нивниот случај, тоа е прилично чудно, бидејќи тие се паметни и тврдоглави. За жал, за нив, ова се единствените две позитивни работи. Тие постојано се борат со обврски, проблеми и други непријатности што животот им ги фрла преда нозе.

Остатокот од списокот со најнесреќни знаци изгледа вака:

Јарец

Вага

Стрелец

Рак

Риба

Овен

Бик

Лав

Скорпија

Девица.