Ова претставува вистинска идила- Камена куќа во зеленило поубава дури и најлуксузните вили!

21 мај, 2020
kuka

Вака ја замислуваме нашата куќа од соништата – камена куќа опкружена со зеленило, создадена за да избегаме од метежот на градот и лесно можеме да се преселиме во неа трајно.

Во живописниот француски регион Лот, најдовме идилична камена куќа со градина и тераса што обезбедува приватност, создадена за моменти на релаксација кога едноставно сакате да заборавите на сите проблеми.

Сè е украсено многу хармонично и со вкус и зрачи со француски шик стил и рустикален шарм. Зелените прозорци, виолетовите и црвените столчиња и масичките за кафе додаваат боја и спокојство, а изобилното зеленило го прави целиот имот прекрасен и неодоливо живописен.

Погледнете во нашата фото галерија на почетокот на текстот и „прошетајте“ низ ова прекрасно место во Франција, поубаво од најлуксузните вили.