Ова се НАЈСКАПИТЕ подароци што светските sвезди ги купиле за децата: Од ДИЈАМАНТСКИ Барбики до цел остров!

24 август, 2020
david

Тие не штедат кога станува збор за нивните наследници!

Познатите личности сакаат да ги исполнат сите свои желби и на своите најблиски и за тоа не штедат пари!

Така, покрај вилите, патувањата, автомобилите и облеката, членовите на светскиот џет-сет, сакаат да потрошат и прекрасни суми на подароци за своите мали деца.

Така, според написите на порталот „Plus Online“, американската раперка Карди Би, на вториот роденден на нејзината ќерка дала 200.000 долари за накит, додека нејзиниот сопруг Офсет и подари на ташничка од 8000 евра.

Покрај нив, Кајли Џенер издвои 100 000 долари за приватното славење на роденденот на нејзината ќерка во Дизниленд, пишува истиот портал.

Ниту нејзината сестра, Ким Кардашијан, не ги жали парите, па и подари на својата ќерка коњ во вредност од 35.000 долари.

Бидејќи Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи, воопшто не се сметаат за скромни луѓе, не треба да не изненадува тоа што тие на својата ќерка и подарија Барбика со дијаманти вредни дури 80 000 долари за нејзиниот прв роденден.

Како што се наведува понатаму, фудбалерот Дејвид Бекам нарачал слика на славниот сликар Дамјан Христос за неговата љубена, а цената на сликата е неверојатни 785.000 долари.

Сепак, како што пишува „Pulse Online“, убедливо најмногу пари издвоил актерот и пејач Тајрис Гибсон! Тој купил остров за седмиот роденден на неговиот наследник, за што дал дури 16 милиони долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris