Оваа баба стана светски хит: Преживеала пад на авион, Хитлер, рак, корона и доживеала стота

7 декември, 2020
815995-baba-za-koja-brui-cele-svet-prezhiveala-pad-na-avion-khitler-rak-korona-i-dozhiveala-stota

Жена од Јорк која преживеала обид на нацистички атентат, авионска несреќа, рак на дојка и коронавирус починала само девет дена после стотиот роденден. 

Ќерката Џој Ендру Мишел вели дека “очигледно се држела во животот“ за да ја премине 100 и добила честитки од кралицата, како и од многу други добри луѓе.

“Добила писмо од парот Едмонд во Оклахома, кои за нејзините подвизи читале на интернет“, рекла. “И пишуваа дека и се благодарни на воената служба… потполно неочекувано писмо“.

Прес, минатиот месец објавил како Џој стигнала до 100 во домот за нега Minster Grendž откако преживеала коронавирус пролета.

Кога била млада и работела во поствоена Германија, преживеала обид за атентат од својот возач, подоцна идентификуван како нацист. Исто така преживеала авионска несреќа во пустина како една од првите воздухопловни хостеси BOAC, а ја спасиле бедуиним, а подоцна преживеала рак на дојка.

“Живеела живот полн со драми, но своите искуства ги доживувала сосема вообичаено. Родена во Лондон, некои од нејзините најголеми пријателства ги стекнала овде кога се приклучила на VAAF.

Била стационирана во Мелбурн и Поклингтон и положила испити за наредник во Хеслингтон Хол

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi