ОВИЕ СЕ ДЕФИНИТИВНО НАЈЛОШИТЕ НЕВЕСТИ НЕКОГАШ: Истрауматизираните деверуши ги откриваат нивните трагикомични искуства

13 август, 2020
nevesta

Трите деверуши, кои буквално биле отпуштени од своите свадбени должности, ги споделуваат своите хорор приказни за невести од пеколот, на телевизијата ИТВ.

За да ги чуваат своите идентитети во тајност, три злоупотребени деверуши во студиото се појавиле покриени со бел превез.

Поранешната деверуша „Claire“ открила дека нејзината најдобра пријателка, која не ја видела со години, ја отстранила од списокот на деверуши, бидејќи не била задоволна од тоа колку ослабнала. Имено, од конфекциски број 18 паднала на 12.

„Кога двете бевме тинејџерки, двете бевме полнички. Таа носеше облека број 18, а јас носев 16. Се согласивме дека ќе си бидеме деверуши кога едната од нас се омажи. Во меѓувреме, добив работа на Ибица и килограмите брзо се стопија “, рече таа.

Гневна е затоа што е послаба од неа

Проблемите се појавија кога таа отиде да го проба фустанот. Нејзината пријателка, која не ја видела многу години, се згрозила кога сфатила колку изгуби Клер.

„Можев да почувствувам дека нешто не е во ред. Таа ми се јави следниот ден и ми рече дека не сака повеќе да бидам невестинска деверуша “, рече Клер.

Друга несудена деверуша Cassie, раскажува дека нејзината најдобра пријателка ја отстранила од списокот на деверуши затоа што открила дека очекува близнаци.

„Таа беше деверуша на мојата свадба, но морав да ја сменам бојата и дизајнот на фустаните, бидејќи не и се допадна мојата идеја … После тоа, таа ме замоли да бидам нејзина деверуша. Бев многу возбудена и среќен. Наскоро дознав дека сум бремена “, вели таа.

Откако открила дека носи близнаци, таа и ја открила среќна вест на идната невеста.

Таа фрли повеќе од 1.000 долари во ветер

„Неколку дена подоцна, добив текстуална порака во која се вели:„ Јас и мојот сопруг разговаравме и сфативме дека најверојатно е најдобро да не бидеш деверуша“, се пожали Каси.

Третата од отфрлените деверуши „Plum“ не и одговарала на идната невеста затоа што била премногу висока.

„Се дружев со неа шест години и заедно студиравме. Таа ми се јави и рече дека сака да бидам нејзина деверуша. Бев многу возбудена и среќен. Потоа ме замоли да платам за фустанот и чевлите “, вели таа.

Откако потрошила повеќе од 1.000 долари на опрема за деверуша, таа отишла на друга проба за фустанот, од каде била замолена да позира за фотографија со други деверуши.

„Јас бев повисока од невестата и другите деверуши, а на нозе имав и чевли со високи потпетици. Кога го сфати тоа, невестата ми рече дека повеќе не сака јас да бидам нејзина деверуша “, откри Плум.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris