Погледнете ја сликата…и уште еднаш, малку повнимателно и кажете колку години она НАВИСТИНА има! (ФОТО)

8 октомври, 2020
шок

Изгледа како тинејџерка, а всушност…
Ако мислевте дека е тинејџерка или дека во најдобар случај има 22 или 23 години, вие не сте единствените и како и сите други, што погрешиле.

Нејзиното име е Луре Хсу, таа е дизајнер на ентериер од Тајван и верувале или не, има 41 година.

Но навистина.
Луре признава дека многумина не и веруваат кога ќе слушнат колку години има, а како што вели, тајната на нејзиниот изглед е во правилната нега на кожата.

„Во суштина, сè се сведува на хидрирање на кожата и не изложување на сонце. Многу е важно да користите крема за сончање, бидејќи изгорената кожа е сува, а малите дамки и линиите се појавуваат полесно “, објасни Хсу.

Исто така, важен фактор за нејзиниот изглед е диетата.

Наведуваш пие црно кафе и многу вода. Тој исто така јаде многу овошје и зеленчук и избегнува мрсна храна.

Таа исто така забележува дека е важно да се консумира храна богата со растителни влакна и протеини. секако, со редовно вежбање.

Инаку, Луре има повеќе од 800.000 следбеници на Инстаграм кои истакнуваат дека таа е пример дека здравиот начин на живот е секогаш добра идеја.