ПОЛA МИЛИОН ЛАЈКОВИ! Маската на актерот од филмот „Сам Дома“ моментално е најголемиот ХИТ на Интернет! (ФОТО)

8 октомври, 2020
калкин

Назад во детството.

Меколи Калкин уште еднаш го победи Интернетот. Откако воодушеви со најавата за неговиот роденден и покажа како би изгледало новото продолжение на филмот Сам Дома, тој сега се пофали со маска која во моментов е тотален вирален хит.

“Јас само се штитам од Ковид-19 со носење на искината кожа на моето помладо јас. Не заборавајте да носите маска, деца”, напиша тој покрај фотографијата на која носи маска со мотив од филмот “Сам Дома”, поточно сцена во која неговиот лик Кевин вреска.
Фотографијата се допадна повеќе од половина милион пати за неколку часа, а собра и над 75 илјади споделувања.

„Човеку, тоа е еден од најпознатите иконски моменти во кино“, „Добро, ти ја имаш титулата победник во категоријата најдобра маска“, „Оскар за најдобар твит“, напишаа ентузијастичките фанови на филмот што го прослави Калкин.

Меколи Калкин имал само 10 години кога станал врвната sвезда и милионер и се стекнал со финансиска сигурност за која неговите врсници не можеле ниту да сонуваат.
Во интервјуата, Калкин честопати потенцираше дека води обичен живот, како што прават неговите врсници, и дека тој сè уште оди на училиште нормално, без оглед на филмовите. Тој израснал со седум браќа и сестри, а глумата ја режирал неговиот татко Кит, за кого подоцна тврди дека го малтретирал психички, вербално и физички.

Родителите на славниот Кевин се разведоа во болна судска постапка во 1994 година, а во тоа време Калкин го сними филмот „Ричи Рич“. Во судскиот процес тие се бореа за старателство над него и 11-те милиони долари што момчето ги заработи дотогаш. Веќе на 16-годишна возраст, Калкин успеа да успее да управува со сопствените пари.

На само 17 години се ожени со актерката Рејчел Минер, а три години подоцна се разведоа. По разводот на Рејчел, во неговиот живот се појави Мила Кунис, со која беше во врска веќе неколку години. Кога луѓето почнаа да зборуваат за неговите проблеми со дрогата, Мила го напушти, а многумина сè уште тврдат дека Калкин тоа го уништило. За среќа, тој преживеа сè, и е многу активен на социјалните мрежи.