Поранешна соработничка на Меланија Трамп откри детали за „Белата куќа“

10 септември, 2020
tramp

Мемоарот на поранешната соработничка на Првата дама Меланија Трамп откри интересни детали за Белата куќа пред изборите на кои нејзиниот сопруг Доналд Трамп ќе бара нов мандат на чело на Америка, напиша ВВС во вторникот.

Во книгата „Меланија и јас“, објавена во вторникот, Стефани Винстон Волкоф тврди дека за време на нејзиното поранешно пријателство со Меланија, била сведок на „измами“.

Белата куќа ја нарече книгата „бизарно изобличување на вистината“.

Винстон Волкоф долги години работи за списанието Вог, организирајќи социјални настани за нив, а во својата книга ги опишува тензиите помеѓу госпоѓа Трамп и нејзината ќерка ќерка Иванка, која Меланија наводно често ја нарекува „принцеза“.

Книгата вели дека Меланија, обожавателка на емотикони, еднаш на авторот и испратила СМС-порака во која ги прикажува Иванка Трамп и нејзината сопруга aredеред Кушнер како змии, пренесува Би-Би-Си.

Винстон Волкоф изјави дека нејзиното 15-годишно пријателство со Словенецот завршило пред две години откако првата дама ја „предаде“ затоа што не сакаше јавно да ја брани од обвинувања за финансиска измама за време на организацијата на инаугурацијата на Трамп.

Таа напиша дека чувствува дека „добила нож во грбот“ од личност која во меѓувреме значително се променила.

Портпаролката на првата дама одговори дека „книгата не е само полна со недоверба и параноја, туку се базира и на некоја замислена потреба за одмазда“.

„За жал, таа е длабоко несигурна жена чија потреба да биде релевантна не одговара на логиката.

Винстон Волкоф исто така детали за приватниот живот на првата двојка, како и за инцидентот кога Меланија слушнала снимка од Access Hollywood во која нејзиниот сопруг се фали дека прифаќа жени за меѓуножје затоа што е познат.

“Таа беше сјајна и насмеана. Како ништо да не се случило”, пишува авторот. “Таа знаеше со кого се омажи. Таа знаеше во што се занимава, а и тој исто така “, заклучува Винстон Волкоф.