Поранешната жена на Џеф Бесос дала огромен износ на пари за хуманитарни цели!

29 јули, 2020
besos

Поранешната сопруга на најбогатиот човек во светот, Мекензи Скот, вчера на својот блог објави дека донирала неверојатни 1,5 милијарди долари на добротворни цели минатата година. Мекензи на блогот откри дека се откажала од презимето на нејзиниот сопруг по нивниот развод, со што добила скоро 60 милијарди долари.

Мекензи Скот откри дека минатата година донирала 1,5 милијарди долари на различни здруженија кои се занимаваат со антирасизам, човекови права, климатски промени, но и здравствени организации.

Мекензи вети дека најголемиот дел од своето богатство ќе им го даде на сиромашните , исто како Бил и Мелинда Гејтс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi