ПОСЛЕ ОВА НЕМА ПОВЕЌЕ ДА БИДЕ ЉУБИМЕЦ НА ЖЕНИТЕ! Се разведува Бали Бег, причината ги шокира сите

18 септември, 2020
Bali_1000x0

Бурак Озџивит, кој ја освои женската популација со улогата на Бали Бег во серијата „Сулејман Величествениот“, се разведува од сопругата Фахрија Евца.

Според турските медиуми, парот не може да ги надмине несогласувањата, а Фахрије наводно паднала во депресија по смртта на нејзиниот татко, кој веќе подолго време се борел со рак на желудникот.

View this post on Instagram

💙🤍

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Најголемиот проблем настанал со воспитувањето на нивниот син.

Актерот веќе нема сила да се бори против честите депресии и несогласувања на неговата сопруга околу воспитувањето на детето, па реши да поднесе барање за развод.

Сепак, Фахрије е подготвена на сè за да го спаси бракот, таа дури одлучи да направи пауза во кариерата и да се посвети само на семејството.