Познати геј парови како симбол за среќно семејство рушат табуа!

13 јули, 2020
kjnnm

Пејачот Елтон ЏJohnон и неговиот партнер Дејвид Фурниш во 2005 година формираа граѓанско партнерство во Виндзор. Овој пар привлече големо внимание од светската јавност со тоа што се појави на кралската свадба на Меган Маркл и принцот Хари.

Двојката има два сина – шестгодишниот Захари и тригодишниот Илајџа Џозеф Даниел Фурниш. Двете момчиња се родени од сурогат мајка, чиј идентитет е скриен од јавноста.

Актерката Порше де Роси и познатата телевизиска личност Елен Деџенерис се заедно, а нивната врска трае 11 години. На прашањето дали двајцата сакаат да ја играат улогата на родители, Порша еднаш одговори во интервју за магазинот „Стар“:


„Децата навистина треба сакате, и тоа не е случај со ниедна од нас. Значи, во иднина ќе бидеме само Елен и јас, без деца “. Сепак, деновиве, главна тема на медиумите е нивната брачна криза, за која, наводно, придонела пандемијата на коронавирус, како и љубомората, а двете, според медиумите, ја разгледуваат можноста да посвојат дете за да го спасат бракот.

Актерот Нил Патрик Харис, познатиот Барни од серијалот „Како ја запознав твојата мајка“, се омажи за неговиот партнер Дејвид Бертко во 2017 година. Церемонијата беше интимна, на која присуствуваа само семејни и најблиски пријатели.


Врската на парот трае веќе десет години, а имаат и две деца – близнаци кои се родени пред пет години од сурогат мајка.


Латиноамериканската ѕвезда Рики Мартин е веќе четири години со Јован Јозеф, со кого тајно се ожени пред две години. Патем, пред 11 години Рики Мартин, со помош на сурогат мајка, стана татко на близнаци, Матеа и Валентина, а во врска со Jован, со помош на сурогат мајка, тој доби и ќерка Лусија и син, Рен Мартин Јозеф.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi