Познати жени кои се повисоки за глава од нивните сопрузи: Разликата помеѓу еден пар е дури 36 сантиметри!

29 септември, 2020
парови

Некои од сегашните и поранешните парови се бореа со висината… Ви претставуваме список од 10 жени кои се повеќе од сегашните или поранешните партнери

Да се ​​биде висока жена не е секогаш лесно, особено ако сте повисоки од вашиот партнер. Но, само затоа што вашиот партнер, кога сте во рамни чевли, иста висина или за нијанса помала, не треба да ве спречува да носите потпетици.

Во Холивуд има многу жени кои се „зад нивните глави“ повеќе од сопрузите додека се во високи потпетици и изгледаат фантастично заедно.

Ова е список на холивудски убавици кои ги „надминаа“ своите посилни половини за неколку сантиметри.

Роузи Хантингтон Вајтли (33) и Џејсон Статам (53)

Тие се запознаа на снимањето на „Трансформери“ во 2010 година, и покрај големата разлика во возраста, тие брзо започнаа врска. Во 2016 година тие се свршија, а следната година го добија синот ,ек Оскар Статам, кој има 3 години.

Роузи е висока 175 см, а Џејсон е висока 178 см, но штом оваа убавица ги облече потпетиците, изгледа повисока од него. Таа неодамна зборуваше за фактот дека Џејсон е 20 години постар од неа и откри дека разликата во возраста воопшто не влијае на нивната врска.

Камерон Дијаз (48) и Бенџи Маден (41)

Познатата актерка и музичарка е во брак од 2015 година, а таа е повисока дури 6 сантиметри од него дури и во рамни чевли. Имено, Камерон е висок 174 см, додека Бенџи е висок само 168 см.

Софи Тарнер (24) и Џонас (31)

Англиската актерка и член на музичката група „”Џонас Брадерс“ се венча минатата година, а разликата од 5 сантиметри во висина воопшто не им пречи.

Софи е висока 175 см, додека Џонас е висок 170 см.

Карла Бруни (52) и Никола Саркози (65)

Поранешниот модел е висок скоро 10 сантиметри од поранешниот претседател на Франција. Имено, Карла е висока 175 см, додека Никола е висок само 166 см, но тоа никогаш не ја спречи да носи високи потпетици на јавно место и да стои гордо покрај својот сопруг.

Никол Кидман (53) и Кит Урбан (52)

Оскаровката е повисока од нејзиниот сопруг само 2 сантиметри, но кога носи штикли од 10 см, разликата е очигледна и Кит покрај неа „изгледа како џуџе“, според обожавателите Зачудувачката Никол е висока 180 см, додека Урбан е висока 178 см.

Џиџи Хадид (25) и Зејн Малик (27)

Еден од најпознатите модели на денешницата е повисок за 4 сантиметри од поранешниот член на групата „One Direction“. Убавицата, која неодамна стана мајка, е висока 179 см, додека Малик е 175 см.

 Ума Турман (50) и Итан Хоук (49)

Поранешниот пар, кој беше во брак 7 години (1998-2005), има мала разлика во висината, но на фотографиите Ума секогаш изгледаше многу повисоко од него. Актерката во рамни чевли е 180 см, додека Итан е пократок само „за момент“ и е 179 см.

Кети Холмс (41) и Том Круз (58)

Познатата актерка е повисока за 5 сантиметри од нејзиниот поранешен сопруг, со кого беше во брак од 2006 до 2012 година. Имено, Кејти е висока 175 см, додека Том е висок само 170 см.

Ерика Шмит (45) и Питер Динклиџ (51)

Ерика е повисока дури 36 сантиметри од нејзиниот сопруг, кој се прослави во серијата „Игра на тронови“.

Имено, Петар е роден со ахондролазија, што е причина за неговиот раст на џуџето.

Таа е висока 168 см, додека Питер е 132 см.