Пристигнува принова: Децата на Кејт и Вилијам ќе бидат пресреќни!

15 декември, 2020
1962965_profimedia0459068970_ls-960x639

Пипа Мидлтон го чека своето второ дете со сопругот Џејмс. Таа го роди синот Артур пред две години.


Помладата сестра на Кејт Мидлтон, 37-годишната Пипа го чека своето второ дете. “Пипа и Џејмс се пресреќни, ова се прекрасни вести по толку тешка година. Целото семејство е воодушевено”, рекол извор за Пејџ Сикс. Принцовите Џорџ и Лос и принцезата Шарлот на тој начин ќе добијат уште еден братучед.

КЕЈТ ВООДУШЕВЕНА: Пипа Мидлтон има најдобра причина за славење - popara.mk


Пипа (37) и нејзиниот сопруг Џејмс (45) го имаа своето прво дете, синот Артур, во октомври 2018 година. Како и нејзината сестра Кејт, Пипа се породи во болницата Сент Мери во Лондон. Таа често зборуваше за својата прва бременост, а за сè ги известуваше обожавателите преку нејзината колумна, која ја пишуваше некое време.


„Се обидувам да се прилагодам на Артур и да најдам разни активности што можам да ги направам со него“, напиша Пипа пред една година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris