Прнцот Хари го призна семејниот срам: „Жал ми е да кажам но ми требаа многу, многу години за да сфатам…“

27 октомври, 2020
Harry and Meghan attend the Endeavour Fund Awards

Британскиот принц Хари рече дека му требало многу време да сфати дека постои несвесна расна дискриминација и дека тоа го сфатил кога поминал повеќе време со неговата сопруга Меган Маркл.

„Она што ни се случува нам, длабоко влијае на сите нас“ Принцот ова го рече во интервју за расизмот со Патрик Хачинсон, афроамерикански активист, кој беше фатен на фотографијата на Ројтерс во јуни во Лондон, носејќи бел човек на сигурно од судир меѓу анти-расистички демонстранти и членови на крајната десница. Хари му рече на Хачинсон дека го смета за „ангел чувар“ затоа што ги штити сите на собирот. Двајцата се согласија дека борбата против дискриминацијата на сите нивоа е сè уште незавршен пат.


„Несвесни предрасуди, во моето разбирање, воспитување и образование што ги добив, не знаев што е тоа. Не знаев дека постои “, рече Хари за време на разговорот снимен минатата недела за списанието GQ.


„Жалосно е да го кажам тоа, но тогаш ми требаа многу, многу години да го дознаам тоа, особено кога живеев еден ден или една недела во кожата на сопругата“, додаде принцот. Таткото на неговата сопруга е бел, а мајка и е црна. Хари и Меган зборуваа за расното прашање неколку пати откако ги напуштија кралските должности кон крајот на март и се преселија во Калифорнија.

„Ние ги заштитивме сите, па се покажа дека тие беа и од другата страна. Јас би го сторил тоа за секого и би го сторил тоа повторно “, рече тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum