28 мај, 2020

Пејачката Пинк, која минатата година наполни 40 години, неодамна излезе на Твитер за да допре на тема за која често пишува – физичкиот изглед на славните. Поточно, таа е позната по тоа што секогаш е „различна“ на некој начин. На специфичен начин, таа напишала писмо до себе преку социјалните мрежи, во кое ги наведува она што мисли за трендот на убавината со помош на ботокс и пластична хирургија.

„Писмо до себеси: Драга јас … старееш. Гледам брчки, особено кога се смееш. Носот ти станува поголем. Изгледаш и се чувствуваш чудно додека се обидувате да се навикнеш на оваа нова реалност. Но, твојот нос изгледа исто како оној што го имаат вашите деца и брчките на лицето се тука поради смеа. И, да, ти си идиот затоа што пушеше цигари“, започна пејачката, чиј заштитен знак со години беше нејзината розова коса.

„Продолжувајќи ја пораката до себе: Секогаш размислуваш да одиш на подмладување, но тогаш гледаш како луѓето што го направиле тоа не чувствуваат ништо и нивното лице навистина не прави мимики. Едноставно не прифаќам да бидам дел од тоа, како восочна фигура, едноставно не можам. Сакам моите деца да знаат како изгледам кога сум лута“, објасни 40-годишничката. Имам среќа па затоа не мора да зависам од мојот изглед. Јас изградив кариера на талент и посебност. Пред многу време одлучив дека тоа е поважно од физичкиот изглед. Затоа, подгответе се, решив да стареам старомоден начин’, таа искрено препорача на себе и на сите што ја следат.

Потсетуваме, Пинк се појави на музичката сцена пред скоро 20 години. Го привлече вниманието со светла розова боја на коса, енергични песни и силен став без влакна на јазикот. Нејзините песни честопати носеа позитивни пораки. Денес, таа е мајка на двегодишниот Џејмсон и седумгодишната Вилоу, која ја доби во бракот со Кери Харт и таа продолжува да шири љубов и толеранција преку музиката

Остави коментар

Почетна // Sun Story // ПРОТИВ-БОТОКС „Сакам моите деца да знаат како изгледам кога сум лута“
Горе