Рекордот е срушен: Ова е најлајкнуваната објава во историјата на Твитер!

30 август, 2020
тејлор

На официјалната страница на „Твитер“ беше објавен статусот, дека објавата на профилот на починатиот актер Чадвик Босеман, стана нај лајкнуваната објава на Твитер досега.

Објавата досега ја лајкнале повеќе од 6,6 милиони луѓе, што го сруши рекордот на објавата на Барак Обама, која до вчера важеше за најлајкнувана со 4,3 милиони лајкови.

“Со неизмерна болка ја објавуваме смртта на Чадвик Босеман. На Чадвик му беше дијагностициран рак на дебелото црево во третата фаза во 2016 година, и тој се бореше во последните четири години, бидејќи ракот напредуваше во четвртата фаза.

Вистинскиот борец, Чадвик го издржа сето тоа и ви донесе многу филмови што ги сакавте. Од Маршал до крв Да 5, Црно дно на Август Вилсон и многу други, сите беа снимени за време и помеѓу бројни операции и хемотерапија.

Во чест на неговата кариера беше да се оживее T’Challa во „Црн пантер“.
Тој почина во својот дом, каде беше со семејството и сопругата. Семејството ви се заблагодарува за љубовта и молитвите и ве моли да ја почитувате нивната приватност во ова тешко време “, стои во објавата.


Босеман почина на 43-годишна возраст, а долго време ја криеше својата болест и покрај тешката состојба, тој продолжи да снима филмови. Зад себе ја остави неговата сопруга Тејлор Симон Ледвард, со која беше кратко во брак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris