Ретка фотографија од седмомесечната ќерка на Енрике Иглесијас ги разнежни сите!

18 септември, 2020
profimedia-0498580199

На самиот крај на јануари годинава, музичарот Енрике Иглесијас и неговата партнерка, поранешната тенисерка Ана Курникова го пречекаа своето трето дете, денес седуммесечното девојче Мери. Со оглед на тоа што јавноста знае дека овој пар не го споделува својот приватен живот со обожавателите, секоја нова фотографија на детето ги разнежнува. Ана сега објави дека нејзината ќерка седи насмеана во костум кој потсетува на тениска униформа. Поминаа пет месеци од последната фотографија, па напредокот на девојчето е многу видлив.


„Вимблдон, доаѓам“, напиша поранешната тенисерка покрај фотографијата на која Мери носи бел фустан, кој наликува на униформата што Ана ја носеше кога беше сè уште активна. Фустанот и стои толку добро, што многумина веднаш предизвикаа дебата за тоа дали Мери ќе тргне по стапките на нејзината мајка. Покрај тоа што порасна, девојчето порасна и руса коса, поради што многумина ја споредуваа со нејзината мајка. Сепак, имаше коментари кои тврдат дека Мери е вистинско девојче на тато.

View this post on Instagram

🥰

A post shared by Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova) on


До пред неколку месеци, обожавателите тврдеа дека лицето е на тато, а боите на мама. Судејќи според коментарите, има уште повеќе кои велат дека Мери е копија на нејзината мајка. Патем, заедно со неа, двојката има и двегодишни близнаци, Луси и Николас.