,,Сакаа мртва да ја фотографираат принцезата Дијана, а потоа нејзината коса и трепки се поместија…”

30 август, 2020
дијана

Принцезата Дијана почина на 23-годишна возраст, но сепак е една од најпопуларните личности на британското кралско семејство. Британските медиуми скоро секој ден објавуваат нови и стари приказни за покојната принцеза, а интересот на јавноста за неа не опаѓа.

31 август ја одбележува 23-годишнината од трагичната смрт на принцезата Дијана која загина заедно со нејзиниот партнер Доди Ал Фајед во Париз, додека нивниот возач се обидуваше да ги избегне папараците кои ја прогонуваат цело лето.


Принцезата Дијана во тоа време беше најпопуларната жена на светот, а нејзините приватни фотографии вредеа милиони. Затоа папараците не сакаа да ја остават сама дури и кога лежеше мртва во болница во Париз, тврди нејзиниот личен возач Колин Тебут, кој пред три години зборуваше за трауматските настани во Париз.

Во таа прилика, тој рече дека сè уште е многу тешко за него што тој не возел таа ноќ, и рече дека дошол во Париз веднаш штом дознал што се случило.

“Телото беше сместено во една од болничките простории во кои немаше завеси, а јас забележав како се искачуваат фотографите на соседниот покрив и на балконите на болницата.
Беше многу топло во Париз. Повлеков ќебиња на прозорците за да спречам нејзиното тело да биде фотографирано . Ја погледнав принцезата и во тој момент и се поместија косата и трепките.

Никогаш нема да ја заборавам таа сцена “, рече Тебут.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris