Се фотографираше толес за на насловна страна, а потоа ги тргна тетоважите и се омажи за принц

5 јули, 2020
kralsko semejstvo

Бурниот живот на омилената војводка

Соновите во кој се запознаваш со принц, и одиш да живееш во дворец, е сон на секоја девојка, навистина се исполнуваат, докажува принцезата Софија, 35 годишна војводка од Вармленд, која се омажи за 41 годишниот принц Карло Филип во 2015 година и стана шведска принцеза. Меѓутоа пред судбинското “да” Софија беше гламуризен модел и учесник во ријалити шоу која со своето влегување во кралското семејство донела бројни контраверзности.

Имено, во 2005 година, била учесничка во популарната ријалити емисија “Paradise Hotel”, во кој млади и паметни самци се натреваруваат кој последен ќе остане во луксузниот хотел. Освен со своето ријалити минато што ја шокираше јавноста, многумина за нејзината венчавка со принцот Карло ја сметаа непогодна поради тоа што во топлес, со змија окулу вратот, позирала за насловна страна за списанието Slitz. Исто така, ништо помалку контраверззен не беше податокот дека бројните тетоважи и пирсот на пупак ги тргнала една недела по венчавката.

Меѓутоа, по бројни осуди и критики од јавноста кои ги упатувале од 2010 година, кога ја започнала врската со принцот, 35 годишната Софија успеала на се вклопи во семејството, а денес, поради нејзината едноставност и природноста се смета за една од најомилените членови од семејството. Инаку, во 5 годишниот брак војводата и војвотката добиле 2 сина, четиригодишниот принц Александар и двегодишниот принц Габриел.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi