Се изработува маска против коронавирус вредна 1,5 милиони долари

12 август, 2020
maska

Уметност (или лудост) е причината за правење на најскапата маска за коронавирус во светот, изјавија израелските изработувачи на накит кои прават маска вредна 1,5 милиони за неименуван клиент од САД.

Направена од 18-каратно злато и обвиено со 3.600 црно-бели дијаманти, маската ќе има филтер N99 за да обезбеди висок степен на заштита, рече Исак Леви, сопственик на „ Yvel“.

„Мислам дека клиентот нема да ја искористи за да оди во супермаркет, но ќе ја носи повремено, сигурен сум во тоа“, рече тој.

Тој додаде дека се работи за кинески колекционер на уметност кој живее во Соединетите држави. Накитот планира да му го испорача лично кога ќе ја заврши, во октомври.

Маската, на која работат околу 25 луѓе, би можела да се смета за вулгарно расфрлање на богатство во време на криза, но за Леви првенствено е уметничко дело.

„За многумина во светот, ова би можело да биде најскапата маска на светот и тоа е навистина голема работа“, рече тој.

„За нас, тоа е начин да ги заштитиме работните места на луѓето во фабриката за да можат да ги поддржат своите семејства“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris