СЕ ЗАНИМАВА СО ПРОДАВАЊЕ НЕДВИЖНОСТИ И ХУМАНИТАРНА РАБОТА: Братот на Бред Пит е многу згоден, девојките останаа без здив! (ФОТО)

26 декември, 2020
280473_2106515-profimedia0491531240-ff_ff

Даглас не сакаше да биде ѕвезда и познат на јавноста.

Актерот Бред Пит со години привлекува големо внимание, а странските таблоиди не престануваат да се интересираат за неговиот приватен живот.

Иако многу се знае за Бред во јавноста, помалку е познато дека еден од најзгодните актери во Холивуд има брат, Даглас, кој е три години помлад од него.

Даглас, кој неодоливо потсетува на неговиот постар брат, тргна на сосема поинаков пат од холивудската ѕвезда. Откако завршил средно училиште во Спрингфилд и Државниот универзитет во Мисури, тој основал компјутерска агенција која успешно работела со години.

Вклучен е во продажба на недвижнини, инвестиции и хуманитарна работа. Тој е исто така амбасадор на добрата волја на УНИЦЕФ, како и основач на хуманитарната организација Грижа за учење, која им помага на децата. Неговата деловна кариера започна со основање компјутерска агенција.

За разлика од неговиот брат, чиј живот беше обележан и со бурни љубовни врски, Даг е во среќен брак триесет години и има три деца. Даг собра 750.000 американски долари за проекти за чиста вода во Танзанија и ја основа фондацијата „Care To Learn“, која се грижи за сиромашните деца.

Тој се реши да ја основа оваа фондација откако слушна приказна за момче кое го исмеваа децата на училиште затоа што ги носеше панталоните на мајка си затоа што немаше пари за нови. Тој ја започна својата кариера во компјутерска компанија и продолжува да се занимава со тој бизнис, а американските медиуми пишуваат дека е многу успешен и заработува нешто помалку од неговиот постар брат, па се проценува дека богатството на Даг е 240 милиони долари, додека на Бред е 300 милиони долари.

Браќата Пит пораснаа во Мисури, малото гратче Сент Луис. Покрај нив двајца, семејството Пит, Џејн Ета и Вилијам Алвин, имаат и ќерка – Џули Нил, која исто така се занимава со хуманитарна работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris