Сестрата на покојната Наје Ривера ја откри причината за заедничкото вселување!

30 септември, 2020
кјут

Таа ја раскажа својата страна на приказната и зошто живее со поранешниот сопруг на нејзината сестра

Во последните неколку дена се појавија гласини дека поранешниот сопруг на покојната актерка Нај Ривера, 37-годишниот Рајан Дорси и нејзината помлада сестра, 26-годишната Никајла Ривера, се во љубовна врска, поради што се доселиле заедно. Самата Никајла проговори за гласините на социјалните мрежи и ја откри вистинската причина за нивното заедничко движење.

Имено, откако Наја се удави пред два месеци, таа го остави зад себе својот петгодишен син Џоси Холис, за кого сега се грижат неговиот татко и нејзината сестра. Пред неколку дена, двајцата беа видени како вметнуваат работи во заедничкиот дом, што доведе до гласини дека двајцата едвај чекале момент да ја објават својата романса. Во оваа прилика, 26-годишната девојка зборуваше самостојно и ја објави својата страна на приказната: „Во најмрачното време од мојот живот, единствените работи се важни за моите пријатели и семејство.

Да бидам таму за мојот внук, иако не можам да бидам тука за себе. Не ми е гајле како изгледаат работите затоа што никој не може да го види секој тежок момент низ кој поминуваме сите. Најважното нешто што научив од сè е да покажувам сочувство, да не им судам на другите и никогаш да не земам миг од животот здраво за готово. Се надевам дека сите можете да го сторите истото “, објави таа на својот Инстаграм профил.

Инаку, Рајан и покојната Наја се венчаа од 2014 година до јуни 2018 година, и покрај разводот, тие останаа блиски поради нивниот заеднички син. Колку биле поврзани, сведочи и емотивното откритие по нејзината смрт во кое Рајан открил колку уште ја сака и покрај фактот дека тие повеќе не се во брак. Да потсетиме, Наја која се прослави со улогата на навивачка Сантана Лопез во серијата Glee почина од случајно давење.

Нејзиното тело беше пронајдено во езерото Пира пет дена откако исчезна на патување со нејзиниот син кој беше пронајден како спие неповреден на брод. Потоа, тој им рекол на истражителите дека тој отишол да плива со неговата мајка и дека таа го повлекла во брод пред таа да исчезне под водата, што на крајот одлучила актерката.

View this post on Instagram

i love you

A post shared by NICKAYLA RIVERA (@nickaylarivera) on