ШЕРОН СТОУН: Кој и да ви каже дека изгледот не е важен, ве лаже!

18 септември, 2020
228353_profimedia0541712302_ls

Познатата актерка Шерон Стоун наскоро ќе ја видиме во серијата на Нетфликс „Ratched“, кој му претходи на култниот филм „Лет над кукавичкото гнездо“. По тој повод, таа даде интервју во кое коментираше за важноста на изгледот.

“Вие дури и не сфаќате колку е важен изгледот сè додека не почне да менува. Голема, дебела и глупава лага е кога некој ќе ти каже дека неговиот изглед не е важен “, вели 62-годишната ѕвезда на„ Ниски страсти”.

Затоа таа вели дека е дисциплинирана во однос на уредната градба, па и покрај ограничувањата поради Ковид-19, таа редовно вежба во својот дом во Беверли Хилс.

“Правам 30 клекнувања на ден и додека гледам телевизија кревам три килограми оловни топки”, открива Шерон, додавајќи дека тоа е само затоа што овие денови не може да оди во теретана.

Познатата актерка веќе долго време се смета за „тврда личност“ и „актерка со која е тешко да се работи“ и сега вели дека се чувствува слободно од тие „обвинувања“. Исто така таа се сети на режисерот кој ја замолувал да му седи во скут секој ден додека и давал упатства.