Шокантно обвинение! На Твитер се појавија гласини дека е уапсена Опра Винфри!

18 март, 2020
oprah

На популарната социјална мрежа Твитер, вчера се рашири веста дека славната водителка, една од најпочитуваните жени во светот на шоубизнисот е лишана од слобода поради зачудувачки обвиненија.

Името Опра Винфри (66) одеднаш се најде во „трендинг“ на Твитер, а причината е речиси неверојатна: корисниците на оваа мрежа пишуваа за наводното апсењето на славната водителка и тоа за трговија со секс!

Водителката веднаш се огласи на својот профил:

– Само што сум информирана дека моето име е „трендинг“. Да, се пишува за некоја ужасна лага. Тоа не е точно.

Таа негираше дека се случила рација во нејзиниот дом, како и дека била уапсена и откри како моментално изгледа нејзиниот живот поради пандемијата на корона.

– Само чистам и сум на дистанца од светот. Останете безбедни“, заклучи таа.

Според „Daily Mail“, на Твитер се појавија гласини дека е извршен претрес во нејзиниот дом „Боки Ратон“ за да се откријат подземни тунели што се користат за трговија со секс.