Што ќе посака тоа и добива: Ова е новата желба што и се исполни на Меган

15 јуни, 2020
hari i megan

Меган Маркл и принцот Хари изнајмиле вила во Лос Анџелес сè додека не го пронајдат и купат идеалниот дом. Мајката на Меган, Дорија Регланд веќе живее со славниот пар.

Меган инсистирала нејзината мајка да живее со неа, нејзиниот сопруг и едногодишниот син Арчи во куќа во вредност од осум милиони долари што ја изнајмуваат. Поранешниот социјален работник Дорија им помага на сопружниците полесно да го пронајдат својот пат низ Америка и  исто така се грижи за нејзиниот внук, како дадилка.

Меган и Хари сè уште трагаат по совршен дом за семејство во Лос Анџелес што ќе ги исполнува криетирумите, но поминаа неколку месеци од пребарувањето. За нив е исто така важно во куќата да има простор за мајката на Меган.

„Тие сакаат Дорија да има мир и спокој во вилата, и иако пријателите го задеваат Хари затоа што живее со својата свекрва, тој има одлична врска со неа“, изјавил извор близок до парот. Тој посочува дека Меган сака нејзината мајка да е до неа затоа што таа е нејзината поддршка и во моментов не верува многу на луѓе надвор од нејзиниот близок круг на пријатели и семејство.