Синот на Михаел Шумахер емотивно проговори за својот татко…

4 декември, 2020
profimedia-0072773370


Во едно интервју, 21-годишникот зборуваше за својот татко
Уште откако доживеа несреќа на скијање на француските Алпи во 2013 година, здравјето на еден од најдобрите возачи на Формула 1, повеќекратниот светски шампион Михаел Шумахер, е под знак прашалник. И иако во јавноста протекуваат само ретки информации за истото, бидејќи семејството на возачот одбива да дава изјави за медиумите, неговиот син Мик сега зборуваше во едно интервју, меѓу другото, и за неговиот татко.


Имено, 21-годишникот, кој исто така игра ист спорт како и неговиот татко, ќе се натпреварува во Формула 1 во 2021 година, за што го избра бројот 47. Како што им објасни на многу фанови во интервјуто за Фановите на трката, тоа е посветено на неговиот татко кој зад себе има седум победи.

‘Да, бројот дефинитивно е инспириран од тоа, но и од фактот дека го сакам бројот седум. Мислам дека сите во моето семејство го сакаат “, рече младиот возач.


Мик на фановите им откри и дека се чувствува исклучително горд затоа што му се дава можност да игра ист спорт во кој неговиот татко постигна неверојатен успех. Тој изрази и среќа поради фактот што веќе оствари еден од своите соништа, а тоа е да стане возач на Формула 1. Синот на славниот возач додаде дека е малку разочаран бидејќи ќе мора да почека до следната година поради сегашната ситуација и дека истото наскоро ќе се реши наскоро.


Го гледам Михаел често, еднаш или двапати месечно. Но, мојот одговор секогаш ќе биде ист. Тие многу добро се грижат за него и тој е на многу пријатно место. Можеме само да му посакаме на него и на неговото семејство да ги подобратработите“, прокоментира Џин Тод, 74-годишен пријател на легендарниот возач и поранешен шеф на Ферари, кој беше прашан за здравствената состојба на Михаел Шумахер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi