„Слушам како ќерка ми плаче но воопшто не реагирам“: Ким Кардашијан се смета за ужасна мајка!

8 ноември, 2020
309825_profimedia0564817584_ff


Ким Кардашијан откри каков е животот во карантин со четири деца, но и зошто понекогаш се чувствува како лоша мајка. Последните неколку месеци за Ким Кардашијан, како што откри, беа едноставно неподносливи. Нејзиниот живот се смени суштински, па во согласност со карантин и епидемиолошка состојба, таа ги одложи своите обврски, деловните планови и патувањата. Тоа беше можност уште повеќе да се доближи до семејството, сопругата на Канје Вест и четирите деца, на кои не успева да им посвети големо внимание со бурното темпо.

<p>Kim Kardašijan, rijaliti zvezda, u nedavnom intervjuu otvoreno je govorila o odgajanju dece i braku sa Kanjeom Vestom.</p><p>Kim Kardašijan, rijaliti zvezda, u nedavnom intervjuu otvoreno je govorila o odgajanju dece i braku sa Kanjeom Vestom.</p><p>Kim Kardašijan, rijaliti zvezda, u nedavnom intervjuu otvoreno je govorila o odgajanju dece i braku sa Kanjeom Vestom.</p>

Сепак, по само неколку недели поминати дома, Ким сфати дека реалноста е многу поинаква отколку што замислуваше. Да се ​​биде мајка на четири деца не е лесна задача.

– Бидејќи Канје е сега во изолација, претежно во нашата спална соба, сите обврски паѓаа на мене. Постојано бев опкружена со деца. Ова ме направи среќна на почетокот, и на крајот ме исцрпи. Буквално ја слушам како ќерка ми плаче во друга просторија и воопшто не ми е гајле. Се чувствувам како ужасна мајка.