Смртта не секогаш ја прекинува врската помеѓу две лица: Еве како да ги препознаете знаците што ви ги испраќаат мртвите!

19 октомври, 2020
починати

Прочитајте подолу како да остварите контакт со починатиот
Кога ќе изгубиме некој близок, се соочуваме со огромна тага што ја уништува нашата душа.

Болката што ја чувствуваме е премногу силна и многу луѓе го чувствуваат нивното присуство дури и по смртта на нивните најблиски.


Селин Дион пред неколку години изјави дека го чувствува присуството на нејзиниот покоен сопруг Рене Анџелил, кој почина во 2016 година од рак.

Пејачката раскажа како знае да разговара со него, а понекогаш и го слуша неговиот глас.

Многу луѓе опишале слични искуства и една студија открила дека таквите луѓе подобро се справуваат со тагата.

Експертите тврдат дека разговорот со драгиот покојник може да биде дел од процесот на жалост. Студија со вдовици покажала дека 13 проценти од нив слушнале гласови на починати сопружници, а 14 проценти тврдат дека го виделе нивниот дух. Некои го намирисаа починатиот, неговиот допир и повеќе од десет проценти разговараа со нив.

Научниците велат дека целата наша перцепција произлегува во мозокот, што создава имагинарен свет околу нас. Тоа е еден вид договорена халуцинација – мозокот користи предвидувања за навиките на луѓето кои беа дел од нашите животи.
Затоа луѓето често гледаат духови на места што ги знаат, на пример, навечер на неговата страна од креветот “, објаснува д-р Симон Мекарти Jонс, професор на Одделот за психијатрија на колеџот Тринити во Даблин, кој го проучувал овој феномен.

“Починатите се обидуваат да се поврзат со нас секој ден. Но, за да ја добиеме нивната утеха, ние мора да бидеме отворени и свесни за знаците што ни ги испраќаат. Кога ќе се поврзам со душите на починатиот, една од најутешните пораки што тие ги испраќаат е дека тие се со нас, таа смртта е само илузија “, објаснува Џејмс Ван Праг, еден од најпознатите светски психички и духовни медиуми.

Дали некогаш сте се запрашале зошто работите понекогаш исчезнуваат? Чудни мисли ви поминуваат низ главата и имате чувство дека некој ве гледа, а никој не е таму?

Можно е некој близок кој го напуштил овој свет всушност да се обидува да ви се доближи и да комуницира со вас. Луѓето кои веруваат во такви работи и ги практикуваат, тврдат дека добиваат утеха од починатиот.

Марија Луис Варн, наставничка од Девон во Велика Британија, открива како комуницира со починатата мајка која ја изгубила пред повеќе од 20 години, додавајќи дека и испратила важен совет за донесување на животни одлуки.

“Кога се преселив и барав нова куќа, почувствував дека ме турка одзади кон имотот за кој треба да се даде понуда. Знам дека на некои луѓе им се чини дека го изгубив умот, но мирисот на мајка ми”, вели таа, додавајќи дека тој не се сомнева во сопствените и туѓите искуства поврзани со контакт со починатиот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum