Со ампутирана нога се фотографираше гола за Плејбој!

8 април, 2020
marsha e

Марша Ел е моделка и пејачка која овие денови стана вистинска инспирација. Американскиот Плејбој ја одбра за Плејмејт за месец април, а нејзините фотографии предизвикаа бурни реакции во целиот свет. Марша е родена со ретко пореметување на недостаток на бутна коска, поради што и е ампутирана целата нога.

Животот воопшто не и бил лесен, но таа успеала да се избори. Се занимава со музика и вели дека Бог и го спасил животот преку музиката.

На Инстаграм има повеќе од 50 илјади следбеници, а таа без срам покажува како изгледа и на сите им порачува да се сакаат себеси.

View this post on Instagram

Keep your head up 💕

A post shared by Marsha Elle (@marshaellemusic) on