Со емотивна порака за починатиот актер: „Ми беше татко и драг пријател“

4 ноември, 2020
Harrison-Ford-Sean-Connery-700x300

Харисон Форд кажа трогателни зборови за збогување со Шон Конери со кого глумеше во филмот „Индијана Џонс и последната крстоносна војна“.

Холивудскиот актер Харисон Форд со трогателна изјава се прости од легендарниот Шон Конери, кој почина на 90-годишна возраст, со кого го направи едно од продолженијата на филмот за истражувачот Индијана Џонс. “Тој беше мојот татко. Не во реалниот живот, но тој е третото продолжение на Инди”, изјави Харисон (78) за „Варајети”. Харисон и Шон играа заедно во филмот „Индијана Џонс и последната крстоносна војна“ во 1989 година.

Sean Connery: Harrison Ford pays tribute to 'dear friend' - BBC News

“Не сте сретнале задоволство се додека некој не ви плати да го возите Шон Конери во руски модел мотор со приколка што скока по трнлив планински пат и го гледа како се грчи. Боже, како се забавувавме. Ако е во рајот, се надевам дека имаат терен таму за голф. Почивај во мир, драг пријателе “, додаде Харисон во својата изјава.

Патем, „Индијана Џонс и последната крстоносна војна“ е третиот филм снимен во кој авантуристичкиот археолог тргнува во потрага по неговиот татко Хенри, кој беше киднапиран од нацистите. Излезе во 1989 година и заработи 474,3 милиони долари на светскиот бокс-офис. Шон беше номиниран за БАФТА и Златен глобус за неговата улога во филмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi