Сопругата на Џастин Бибер гордо ја истакна совршената фигура и ги привлече сите погледи низ градските улици

23 јуни, 2020
biber

Покрај бракот со канадската поп сензација, Џастин Бибер и нејзината манекенска кариера, 23-годишната манекенка Хејли Болдвин се здоби со светско признание преку внимателно одбраните комбинации гардероба, а овојпат заблеска во спортско издание додека шеташе низ Лос Анџелес со нејзиниот 26-годишен сопруг.

Манекенската сензација, која потекнува од познатата фамилија на актери „Болдвин“, изгледа одлично дури и кога не е на црвениот тепих. Убавата русокоса, чиј татко е актерот Стефан Болдвин и чичко Алек Болдвин, овој пат реши да ја истакне својата извајана фигура со светло кафеав сет на спортски градник и хеланки,  кремаст блузон и патики на Адидас од линијата Канје Ези.

А овој аутфит го зачини со маска за лице, од брнедот Дру, кој е во сопственост на својот сопруг.