Сопругата на Силвестер Сталоне заблеска во бикини: Ќерката остана во втор план

27 септември, 2020
1317289

Откако ја изгубија својата баба на почетокот на овој септември, славниот астролог Џеки Сталоне, која почина на 98-годишна возраст, наследничката на холивудската икона Силвестер Сталоне и нејзината мајка, 52-годишната Џенифер Флавин, заминаа во Мексико каде не останаа незабележани од папарацо-фотографи.

Во отсуство на Силвестер Сталое, погоден од заминувањето на неговата мајка, неговата женска страна од семејството одлучи да се почести со одмор на популарната мексиканска дестинација – Тулум. Најмалата ќерка на Сталоне Скарлет реши да остане во изнајмена вила, додека нејзините сестри, Систин и Софија Сталоне, во друштво на нивната мајка, поранешната манекенка Џенифер Флавин, одлучија да уживаат на плажа.

Jennifer Flavin, Sistine i Sophia Stallone
Jennifer Flavin i Sophia Stallone
Sistine Stallone
Sophia Stallone i Jennifer Flavin

Со 73-годишната sвезда на филмовите „Роки“ и „Рамбо“, Флавин во мај ја прослави својата 23-годишнина од бракот објавувајќи заедничка фотографија на Инстаграм.

View this post on Instagram

Happy anniversary to us! 23 years!❤️❤️❤️

A post shared by Jennifer Flavin Stallone (@jenniferflavinstallone) on

Двојката се запозна и започна врска во 1988 година, но сето тоа заврши во 1994. Тогаш Џенифер дозна за неговата врска со манекенката Џенис Дикинсон, а Сталоне ја прекина врската со неа преку писмо. На дури шест страници, тој детално опиша и објасни зошто ја остави по пет години врска, а врската беше обновена во 1995 година за да станат родители на ќерката на Софија една година подоцна, а врската беше легализирана во 1997 година во Лондон.

Sylvester Stallone i Jennifer Flavin