Среќа во несреќа Семејството на Анџелина Џоли е повторно на куп

27 март, 2020
j

Една од најпопуларните актерки во светот, 44-годишната Анџелина Џоли и нејзиниот најстар син, Мадокс – се повторно заедно. Имено, Мадокс, кој студира во Јужна Кореја, непланирано пристигна дома во Лос Анџелес, откако сите негови часови беа откажани поради пандемија што го зафати целиот свет, пренесува списанието „People“.

Со оглед на тоа дека корејскиот универзитетот Yonsei во Сеул, каде што студира биотехнологија е затворен, 18-годишниот, кој не ја крие својата нетрпеливост кон неговиот татко Бред Пит, сега ги поминува деновите во изолација со неговата мајка, браќа и сестри – 16-годишниот Пакс, 15 Захара, 13-годишниот Шајло и 11-годишните близнаци Вивиен и Нокс. Покрај тоа, според медиумите, Маддокс слободните денови ги искористи за да научи корејски и руски.

Потсетуваме, од разводот во 2016 година, најстариот син на оваа холивудска двојка цело време е со својата мајка, и воопшто не сакаше да слушне за неговиот татко. Во една прилика тој дури рече дека воопшто не се чувствува како син на Бред.