Strip- Shirt предизвик! Оваа Бразилка ги излуде своите фанови!

22 април, 2020
бразилка

Бразилката Ракел Бенети објавила привлечен домашен предизвик, во кој ја соблекла маицата додека имала топка на главата.

29 годишната бразилка од Сао Паоло ги предизвикала другите со strip-shirt предизвик во кој треба да ја соблечат маицата без да им падне топката од глава.

Еден од оние кои го прифатиле предизвикот е играчот на Манчестер Јунајтед од Србија, Немања Матиќ, кој одлично одговорил на предизвикот додека ги забавувал децата во својата градина.

Бразилката секако ги забавува фановите со своите вештини, а открила дека намерата и е да влезе во Гинисовата книга на рекорди, поточно да го сруши рекордот на Милена Домингез кој датира од 1997 година а се однесува на 55 197 допирања на топката без престан.