ТАЈНАТА Е ОТКРИЕНА: Меган Маркл патува по светот и користи лажно име

2 јуни, 2020
јкл,

Кристин Матис е стјуардеса од Њу Џерси и со години слуша за тоа колку многу личи на Меган Маркл. Таа вели дека се започна кога серијалот „Suits“ во кои Меган играше адвокат започна да се емитува, но дека бројот на луѓе што коментираат за нивната сличност се удвои откако Маркл се омажи за принцот Хари.

Таа рече дека самата ја забележала сличноста и дека би сакала да заработи за таа сличност: „Мојот најголем сон е да ја играм Меган во филм за нејзиниот живот“. Таа додава дека луѓето често мислат дека таа навистина е Меган, и дека таа користи лажно име. Ова е точно она што се случило на еден аеродром каде работниците не верувале дека таа не била Меган додека не го виделе името на нејзиниот пасош.

Патем, во 2019 година, таа се приклучи на агенцијата за двојки. ‘Мислам дека имам многу можности заради мојот изглед. Мислам дека многу од моите следбеници мислат дека сум Меган Маркл. Голем број луѓе се восхитуваат на неа и не можат директно да ја контактираат, па ми се чини дека јас сум нивна подостапна опција “, се пошегуваше Кристин.