Тајната на моќниот Кристијано Роналдо: Во телото има само 7% масти, а ВАКА изгледа неговото мени

18 ноември, 2020
Ronaldo-1


Роналдо важи за еден од најдобрите фудбалери во светот. И можеме слободно да кажеме најубав и најзгоден

Кристијано Роналдо, во својата 35 година од животот, прави сè исто. Овој Португалец има тело на 20-годишник. Содржи седум проценти маснотии, а просекот за професионалните фудбалери е десет. На пример, бодибилдерите имаат, да речеме, три проценти маснотии во телото. Сепак, дури половина од масата на Роналдо е составена од мускули, а просекот за фудбалерите е 46 проценти. Во превод, тој воопшто не старее!

Зошто е така?

Роналдо има неверојатна работна етика, поради што од почетокот на кариерата тренира „како луд“. Прв доаѓа на тренинг, оди последен и покрај тренинг, ќе работи и еден час во теретана. Обрнете внимание и на неговата исхрана. Се состои исклучиво од најквалитетна и внимателно избрана храна.


Тој јаде шест оброци на ден, двапати ручек и вечера, појадува еднаш и има една закуска. Го следи истото мени со години, па претпочита шунка и посно сирење за појадок, а за ручек јаде тост со авокадо, или понекогаш само овошје. Неколку часа подоцна, тој јаде пилешко и салата за прв пат, додека за вториот ручек главно јаде риба како, туна или лосос, со јајца, салата и маслинки.

Се разбира, тој не се прејадува, туку зема помали делови. За првата вечера јаде месо со зеленчук, а за втората туна со салата. Тој скоро никогаш не пие газирани пијалоци, не јаде замрзната храна и не е од оние кои, на крајот на денот, ќе испијат чаша алкохол. Тој е едноставно момче кое има неверојатна етика.


Животот на професионален спортист е многу тежок поради многу патувања, тренинзи и натпревари, па Португалецот придава големо значење на одморот и регенерацијата на телото. Во текот на ноќта, тој го одржува ритамот на осум часа сон, а преку ден, кога е на слобода, може да спие до пет пати на ден. И тоа е Роналдо. Еден од најдобрите во историјата, човек кој собори бројни рекорди, а на 36-годишна возраст изгледа и игра како 20-годишник. Дури и денес, тој се придржува до својот ритуал секој ден и никогаш не се откажал. Знаеше дека ќе му донесе успех. На врвот е веќе 13 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi